Beau F. Amos named Man of the month by ’Parkiet’ magazine!

12H00073

 

We are proud to announce, that Beau F. Amos was named a Man of the month by ‚Parkiet’ magazine. Congratulations! Below you could find an extract from the article, which is an interview with Beau conducted by Andrzej Rostbef (only Polish version is available).

Andrzej Rostbef: Dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia. Nie wątpię, że jest Pan bardzo zajętym człowiekiem i 30 minut w Pańskim kalendarzu to nie lada luksus dla dziennikarza.
Beau F. Amos: – Faktycznie, mimo zbliżających się świąt mamy gorący okres w funduszu, jednak zawsze w takich sytuacjach powtarzam, że takie publikacje czynią naszą branże bardziej zrozumiałą, co może przełożyć się tylko pozytywnie na jej postrzeganie przez inwestorów oraz rynek.

AR: Otrzymał Pan tytuł człowieka miesiąca – co Pana zdaniem zaważyło na tym sukcesie?
– Czuję się niezmiernie zaszczycony tym tytułem, jednak daleki jestem od analizowania, który krok przeważył szalę na moją korzyść. Odbieram ten tytuł raczej w kategoriach uznania dla funduszu Black Water jak i mojego zespołu, i myślę, że będzie on dobrym motorem napędowym do dalszej pracy.

AR: Korzystając z okazji, że wspomina Pan o dalszej pracy, to chciałbym zapytać jakie plany ma Black Water na 2017 rok?

BA: Tak jak zwykle, będziemy dbali o rozwój naszych spółek portfelowych, ale z pewnością będziemy też aktywni przy nowych przejęciach, mamy już nawet na horyzoncie potencjalne cele.

AR: Zdradzi Pan w jakiej branży konkretnie?

BA: Nie jest tajemnicą, że jeden z sektorów na który teraz patrzymy to branża meblarska, która jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się działów polskiego przemysłu. Analizując z zespołem ten sektor, doszliśmy do wniosku, że jest wielu producentów mebli oraz dostawców dla przemysłu meblarskiego posiadających ugruntowaną pozycję na rynku, a także tradycję i wieloletnie doświadczenie, co w tej branży jest bardzo istotne.

AR: Czy w oparciu o branżę wystawioną na zmieniające się peferencje klientów, a także niski poziom innowacyjności, da się zrealizowac zakładaną przez Państwa stopę zwrotu?

BA: Nie istnieją branże, gdzie definitywnie można ocenić jak wyewoluuje inwestycja w horyzoncie paru lat. W przypadku mebli, na pewno skorzystamy z oczekiwaego ożywienia na polskim rynku budowlanym– wierzymy, że pozytywne zmiany zapewnią stabilny popyt na meble. Kolejnym istotnym czynnikiem jest dynamicznie rozwijająca się sieć sprzedaży sklepów meblowych w mniejszych miastach co spowodowane jest brakiem dobrze wyposażonych obiektów. Resztę trzeba rozpatrywać przez pryzmat konkretnej inwestycji…

AR: I jak rozumiem, widzą Państwo takie okazje na horyzoncie?

BA: Naturalnie tak. Mimo, że sektor wciąż analizujemy, już dostrzegamy całkiem ciekawe cele – takie, które mają rozpoznawalną markę, duży udział w rynku, a przede wszystkim są gotowe na to, żeby dodatkowy kapitał wywindował je na dalsze poziomy rozwoju – czy to w kierunku ekspansji produktowej, czy geograficznej.

AR: Czy Państwa zainteresowanie wzmogło się wraz z ostatnimi IPO spółek z branży?

BA: Oczywiście, uważnie patrzyliśmy w stronę giełdy, szczególnie na debiut największego w Europie jak i Polsce producenta drewnianej architektury ogrodowej. Jesteśmy pełni uznania dla rodzimych przedsiębiorców w kontekście tego, jak budowali wartość swoich firm.

AR: Wartość dającą kilkukrotny zwrot zainwestowanego kapitału, tak jak w przypadku sprzedawanej niedawno spółki T55?

BA: Nie łudźmy się, że każda spółka pozwoli nam przenosić poprzeczkę coraz wyżej. Uważam, że w 5-letnim horyzoncie IRR równe 10% to sporo pracy i bardzo uczciwy zarobek zarobek jak na tak rozwiniętą branżę.

By admin | 2015/11/30 | News |