Beau F. Amos named Man of the month by ’Parkiet’ magazine!

We are proud to announce, that Beau F. Amos was named a Man of the month by ‚Parkiet’ magazine. Congratulations! Below you could find an extract from the article, which is an interview with Beau conducted by Andrzej Rostbef (only Polish version is available).

Andrzej Rostbef: Dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia. Nie wątpię, że jest Pan bardzo zajętym człowiekiem i 30 minut w Pańskim kalendarzu to nie lada luksus dla dziennikarza. Beau F. Amos: – Faktycznie, mimo zbliżających się świąt mamy gorący okres w funduszu, jednak zawsze w takich sytuacjach powtarzam, że takie publikacje czynią naszą branże bardziej zrozumiałą, co może przełożyć się tylko pozytywnie na jej postrzeganie przez inwestorów oraz rynek.

AR: Otrzymał Pan tytuł człowieka miesiąca – co Pana zdaniem zaważyło na tym sukcesie? – Czuję się niezmiernie zaszczycony tym tytułem, jednak daleki jestem od analizowania, który krok przeważył szalę na moją korzyść. Odbieram ten tytuł raczej w kategoriach uznania dla funduszu Black Water jak i mojego zespołu, i myślę, że będzie on dobrym motorem napędowym do dalszej pracy.

AR: Korzystając z okazji, że wspomina Pan o dalszej pracy, to chciałbym zapytać jakie plany ma Black Water na 2017 rok?

BA: Tak jak zwykle, będziemy dbali o rozwój naszych spółek portfelowych, ale z pewnością będziemy też aktywni przy nowych przejęciach, mamy już nawet na horyzoncie potencjalne cele.

AR: Zdradzi Pan w jakiej branży konkretnie?

BA:  Nie jest tajemnicą, że jeden z sektorów na który teraz patrzymy to branża FMCG, szczególnie w segmencie retail, ale bierzemy również pod uwagę segment hurtu i dystrybucji. Analizując z zespołem ten sektor, zauważyliśmy bardzo duży potencjał konsolidacyjny, a także dużą liczbę graczy posiadających ugruntowaną pozycję na rynku oraz ambitne plany rozwoju.

ARCzy w oparciu o branżę wystawioną na zmieniające się peferencje klientów, a także niski poziom innowacyjności, da się zrealizowac zakładaną przez Państwa stopę zwrotu?

BA: Nie istnieją branże, gdzie definitywnie można ocenić jak wyewoluuje inwestycja w horyzoncie paru lat. W przypadku tego segmentu, na pewno skorzystamy z dużego potencjału konsolidacyjnego pozwalającego na osiągnięcie istotnych efektów skali i w konsekwencji zwiększenia poziomu marżowości. Pozostałe aspekty należy już rozpatrywać przez pryzmat konkretnej inwestycji…

ARI jak rozumiem, widzą Państwo takie okazje na horyzoncie?

BA: Naturalnie tak. Mimo, że sektor wciąż analizujemy, już dostrzegamy całkiem ciekawe cele – takie, które mają rozpoznawalną markę, duży udział w rynku, a przede wszystkim są gotowe na to, żeby dodatkowy kapitał wywindował je na dalsze poziomy rozwoju – czy to dzięki dalszym akwizycjom, czy to w kierunku ekspansji produktowej, czy geograficznej.ARCzy Państwa zainteresowanie wzmogło się wraz z ostatnimi IPO spółek z branży?

BA: Oczywiście, uważnie patrzyliśmy w stronę giełdy, szczególnie na debiut jednej z sieci marketów, który okazał się ogromnym sukcesem ze względu na wysoką atrakcyjność aktywa. Jesteśmy pełni uznania dla rodzimych przedsiębiorców w kontekście tego, jak budowali wartość swoich firm.

AR: Wartość dającą kilkukrotny zwrot zainwestowanego kapitału, tak jak w przypadku sprzedawanej niedawno spółki T55?

BA: Nie łudźmy się, że każda spółka pozwoli nam przenosić poprzeczkę coraz wyżej. Uważam, że w 5-letnim horyzoncie IRR równe 10% to sporo pracy i bardzo uczciwy zarobek jak na tak rozwiniętą branżę.

By admin | 2017/11/30 | News |

By admin | 2017/11/30 | News |

Black Water PE:  B. F. Amos faces new issue of Forbes

Warsaw, 23 November 2017: Black Water Managing Partner, Beau F. Amos is facing a new issue of Forbes magazine (Polish edition) in relation with successful disposal of T55 – leading Finish independent GSM infrastructure operator. Besides focusing on the deal in an interview, Beau is presenting his view on current activity of the fund which is retail, including FMCG.

By blackwater | 2017/11/30 | News |

Black Water Private Equity announced that it eyes a few new investments in 2017

Black Water Private Equity announced that it eyes a few new investments in 2017. One of fund Partners disclosed, that ‘(…) the fund has screened FMCG market in CSE and chosen a few potential targets (…) new investment should be a company which demonstrated an ability to maintain margin and has proven to systematically utilize value creation opportunities’. Some companies in CSE are already in portfolio of other private equity funds, but according to fund executives ‘(…) the fund is not excluding secondary buy-out’.

By blackwater | 2017/11/30 | News |

By admin | 2017/11/30 | News |

Black Water PE announced raising of II Black Fund

On 2 December Partners of Black Water Private Equity, an adviser to Black Water PE Fund, announced that funds for II Black Fund have been raised. More than EUR 20bn obtained from investors (i.a. European Bank for Reconstruction and Development, Pension funds) will be spent on further acquisitions. Managing Partner of the fund also disclosed, that Black Water prioritizes companies in CSE countries and companies with current footprint in more than one European country.

By blackwater | 2017/11/30 | News |

By admin | 2017/11/30 | News |